Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Najciekawsze kampanie do Europarlamentu
Data dodania: 2009-06-04 14:52:31

Krystyna Krzekotowska wród najpopularniejszych kandydatów!!!!

Startuj±cy ze rodka list musz± mieć pomysł, by się wybić. Dzi o tych, których nazwisko reklamował dĽwięk łamanej narty, nielegalne przyczepki z plakatami czy obraz Maneta.

autor zdjęcia: Jakub Ostałowski
Ľródło: Fotorzepa
*Krystyna Krzekotowska (nr 4 na licie Centrolewicy)
 

Jutro ostatni dzień kampanii, po której w niedzielę warszawiacy wybior± pięciu europarlamentarzystów. Przedstawilimy już liderów list i „ostatki“. Dzi kilku „redniaków“, którzy w kampanii jako się wyróżnili.

 

 

Prowokatorzy PiS

 

– W takich wyborach jak te partie s± zainteresowane głównie promocj± „jedynek“. Osoby z dalszych miejsc musz± mieć superpomysł, by się przebić – mówi Elżbieta Jakubiak, kandydatka z 4. miejsca listy PiS. Sama urz±dziła „niadanie na trawie“ na Polu Mokotowskim: piknik z pieczonymi jabłkami, z obrazem Maneta w tle.

Jakubiak jest był± szefow± gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego w ratuszu, przez kilka miesięcy była ministrem sportu, dzi jest posłank±. Jej bezporedni rywal z 5. miejsca listy – poseł Paweł Poncyljusz (były wiceminister gospodarki, były radny ¦ródmiecia) – postawił na prowokację. Jego sztabowcy najpierw nielegalnie rozlepiali plakaty, potem ustawili przyczepki z plakatami, które zostały odholowane przez urzędników ZDM. Poseł zaprotestował, zdarzenia odnotowały media – cel osi±gnięty.

A co kandydaci PiS chcieliby zrobić w Brukseli dla Warszawy? – Najistotniejsza będzie walka o unijny budżet. Warszawa potrzebuje pieniędzy na kolejne mosty i drogi, ale także na inwestycje w naukę – mówi± Jakubiak i Poncyljusz. Dzi stołeczni kandydaci PiS maj± podpisać specjaln± „deklarację dla Warszawy“ z 5 zobowi±zaniami wobec wyborców.

 

Trzask of ski w PO

 

Wród kandydatów PO chyba najciekawsz± kampanię internetow± miał politolog Rafał Trzaskowski. Ten wykładowca Collegium Civitas i doradca Jacka Saryusza-Wolskiego w PE wyróżnił się też komitetem poparcia, którego mógłby mu zazdrocić każdy kandydat. W filmach reklamowych Tomasz Karolak w salonie urody przemienia się „dla Rafała“ w blondynkę, a Grzegorz Turnau komponuje piosenkę. Urszula Dudziak nagrała mu jingiel. A Michał Żebrowski bawi się jego nazwiskiem w skeczu: – Skoro znasz języki, to jak po angielsku będzie: „dĽwięk łamanej narty“. Nie wiesz? To ci powiem: Trzask of ski. Trzaskowski.

Kandydat stawia m.in. na promocję Warszawy w Europie. Ma też program skierowany szczególnie do wiata artystów.

W internetowym rankingu Nasz-Parlament Trzaskowski wyprzedza nawet liderkę PO Danutę Hubner. Bardzo wysoko znajduje się tam też kandydatka Centrolewicy – prawnik Krystyna Krzekotowska szefowa Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa, która idzie z hasłami walki o lepsz± legislację i walkę o prawa lokatorów.

Jednym z aktywniejszych kandydatów SLD jest natomiast radny Warszawy, socjolog Sebastian Wierzbicki. Najwczeniej zacz±ł swoj± kampanię, rzucaj±c pomysł... plaży dla nudystów nad Wisł±. W Brukseli chce walczyć m.in. o bezpłatny Internet i tańsz± telekomunikację. Lewica ma też na swojej licie najmłodszego sporód 99 warszawskich kandydatów – 21-letniego Bartosza Rydlińskiego, studenta politologii na UKSW.