Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Mieszkalnictwo i Prawo - redakcja dr Krystyna Krzekotowska
Data dodania: 2010-11-21 00:56:45

Ukazał sie nowy numer Mieszkalnictwa i Prawa pod redakcją naukową dr Krystyny Krzekotowskiej (2010 r. nr 9-11). W nim jak zawsze: - przegląd orzecznictwa, ustawodawstwa i piśmiennictwa z tej dziedziny oraz - odpowiedzi na pytania Czytelników w sprawach mieszkaniowych oraz - opracowania i artykuły znawców tego zagadnienia. Daniel Szatan Spółdzielnie mieszkaniowe – historia powstania i unormowań prawnych. Pierwsze wspólnoty budowlano – mieszkaniowe o charakterze spółdzielczym, zaczęły powstawać w Anglii już na początku XIX w, wraz z rozwojem przemysłu i powstawaniem wielkich skupisk ludzkich. W 1836r. wydano w Anglii pierwszą ustawę o spółdzielniach budowlanych, a w 1851r. powstało wzorcowe osiedle robotników w Londynie. Wzorce budownictwa spółdzielczego zaczęły przenikać do innych państw, przede wszystkim do Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Ukazał sie  nowy numer Mieszkalnictwa i Prawa pod redakcją naukową dr Krystyny Krzekotowskiej (2010 r. nr 9-11). W nim jak zawsze:
-  przegląd orzecznictwa, ustawodawstwa i piśmiennictwa z tej dziedziny oraz
 - odpowiedzi na pytania Czytelników w sprawach mieszkaniowych oraz
- opracowania i artykuły znawców tego zagadnienia.

W bieżcym numerze znajduje się  interesujący artykuł studenta  Daniela Szatana na temat: Spółdzielnie mieszkaniowe – historia powstania i unormowań prawnych. Pierwsze wspólnoty budowlano – mieszkaniowe o charakterze spółdzielczym, zaczęły powstawać w Anglii już na początku XIX w, wraz z rozwojem przemysłu i powstawaniem wielkich skupisk ludzkich. W 1836r. wydano w Anglii pierwszą ustawę o spółdzielniach budowlanych, a w 1851r. powstało wzorcowe osiedle robotników w Londynie. Wzorce budownictwa spółdzielczego zaczęły przenikać do innych państw, przede wszystkim do Niemiec i Stanów Zjednoczonych.