Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego pełnego sukcesów Nowego Roku dla wszystkich Przyjaciół i Znajomych
Data dodania: 2010-12-25 19:30:54

W tym szczególnym dla nas Polaków czasie przesyłam najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne Poniżej przytaczam cytat, który Uczestnikom Kongresów Obywatelskich przesłał ich niestrudzony organizator. (...) Polska potrzebuje odnowy kulturowej. Nie jako swego rodzaju luksusu czy dodatku do dotychczasowego świetnego funkcjonowania, ale jako warunku koniecznego dalszego rozwoju.

W tym szczególnym dla Polaków czasie przesyłam najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Poniżej przytaczam cytat, który Uczestnikom Kongresów Obywatelskich przysłał ich niestrudzony organizator.

 (...) Polska potrzebuje odnowy kulturalnej. Nie jako swego rodzaju luksusu, czy dodatku do dotychczasowego świetnego funkcjonowania, ale jako warunku koniecznego dalszego rozwoju. Bez  niej nie nauczymy się wykorzystywać swych potencjałów zbiorowych, zamieniać indywidualnej kreatywności w kreatywne przedsiębiorstwa i instytucje, nie stworzymy  polskiej Nokii.
Potrzebujemy odnowy kulturalnej zarówno na poziomie naszego "ja" indywidualnego, jak i zbiorowego. Innymi słowy, potrzebujemy bardziej dojrzałej podmiotowości indywidualnej i zbiorowej. Dopiero wówczas zmieni się kultura funkcjonowania naszych szkół, uczelni, przedsiębiorstw, urzędów, klubów sportowych itd. Dopiero wówczas będziemy mieli realne szanse na rozwój proinwestycyjny, na zbudowanie przewag konkurencyjnych, opartych na inwencji oraz dobrym wykorzystaniu talentów (...).
dr Jan Szomburg na V Kongresie Obywatelskim