Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Medal Solidarności Społecznej dla Romana Nowickiego
Data dodania: 2011-01-23 21:49:07

Roman Nowicki - jakże zasłużenie - otrzymał Medal Solidarności Społecznej, który został Mu wręczony na Wielkiej Gali BCC w dniu 22stycznia 2011 przez Kardynała Kazimierza Nycza

Roman Nowicki  - jakże zasłużenie - otrzymał  Medal Solidarności Społecznej, który został Mu wręczony na Wielkiej Gali BCC w dniu 22stycznia 2011 przez Kardynała Kazimierza Nycza.

Roman Nowicki to założyciel i donator powstałej w 1990 roku Fundacji Bezdomnych zajmującej się budownictwem mieszkaniowym dla biedniejszej części społeczeństwa. W 1957 roku współorganizował istniejącą do dzisiaj pierwszą studencką spółdzielnię pracy MANIUŚ przy Politechnice Warszawskiej dającą szansę studiowania biednym studentom. W 1990 roku założył bezpłatną Szkołę Menadżerów przez Działanie dla młodzieży z małych miast i wsi. Inicjator wielu przedsięwzięć wspomagających działania Monaru, domów dziecka, powodzian i niepełnosprawnych. Od kilku lat zajmuje się społecznie budową drogi i domu kultury we wsi Wola Karczewska, za co otrzymał od mieszkańców tytuł Honorowego Sołtysa. 

Do tego można dodać, że  Roman Nowicki jest niestrudzonym bojownikiem o lepszą politykę mieszkaniową państwa i samorządu terytorialnego, która służąc rozwojowi gospodarczego kraju przez rozwój budownictwa, jednocześnie zapobiegałaby społecznemu wyjkluczeniu i  zapewniałaby godne warunki mieszkaniowe także ludzom i rodzinom niezamożnym.