Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Konferencja w Sejmie na temat jakości stanowionego prawa
Data dodania: 2012-07-19 18:30:40

16 kwietnia 2012 r. w Sejmie z inicjatywy Kongresu Budownictwa i współpracujących Organizacji Pozarządowych Budownictwa z udziałem ekspertów - za zgodą Pani Marszałek Sejmu Ewy Kopacz - odbyła się konferencję p.t.: ROZWÓJ KRAJU A JAKOŚĆ STANOWIONEGO PRAWA. Obrady poprowadził Przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Poseł Ryszard Kalisz. Interesujące referaty wygłosili m. in. Senator Henryk Cioch i przedstawiciele Fundacji Batorego.

Konferencja na temat jakości stanowionego prawa

16 kwietnia 2012 r. w Sejmie z inicjatywy Kongresu Budownictwa i współpracujących Organizacji Pozarządowych Budownictwa z udziałem ekspertów - za zgodą Pani Marszałek Sejmu Ewy Kopacz - odbyła się konferencję p.t.: ROZWÓJ KRAJU A JAKOŚĆ STANOWIONEGO PRAWA.
Obrady poprowadził Przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Poseł Ryszard Kalisz. Interesujące referaty wygłosili m. in. Senator Henryk Cioch i przedstawiciele Fundacji Batorego.

W bogatej dyskusji zwrócono uwagę na szereg błędów  popełnianych  w prascach legislacyjnych, w tym dotyczących tak ważnej dziedziny jak prawo mieszkaniowe.  Zwrócono uwagę na brak wśród posłow odpowiedniej liczby prawników, jak to ma miejsce w prarlamentach innych państw.