Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Własność budynków i lokali nowa książka dr Krystyny Krzekotowskiej
Data dodania: 2012-10-28 13:28:05

Uwaga!! Uwaga!! dr Krystyna Krzekotowska, mająca bogaty dorobek naukowy i wydawniczy wydała w b.m. kolejną książkę. Jest to pierwsza książkowa publikacja z zakresu prawa cywilnego, w której tak wiele miejsca poświęcono prawom małżonków do mieszkania, w tym eksmisji z powodu przemocy domowej, która na zasadach wskazanych w publikacji może dotyczyć także sprawcy przemocy, który jest wyłącznym właścicielem domu lub mieszkania.

Uwaga!! Uwaga!!

dr Krystyna Krzekotowska, mająca bogaty dorobek naukowy i wydawniczy wydała w b.m. kolejną książkę.


Jest to pierwsza książkowa publikacja z zakresu prawa cywilnego, w której wiele miejsca poświęcono prawom małżonków do mieszkania, w tym eksmisji z powodu przemocy domowej, która na zasadach wskazanych w publikacji może dotyczyć także sprawcy przemocy, który jest wyłącznym właścicielem domu lub mieszkania.


Stowarzyszenie Damy Radę, w którym dr Krystyna Krzekotowska przewodniczy Radzie Naukowej Stowarzyszenia,  poleca lekturę  tej ksiązki   swoim podopiecznym, a także innym organizacjom, w których celach statutowych leży zapobieganie społecznemu wykluczeniu i przemocy domowej, a także zarządcom nieruchomości i spółdzielniom mieszkaniowym, którzy - zgodnie ze standardami obywatelskimi - są partnerami w zwalczaniu przemocy domowej w ich zasobach mieszkaniowych.


Ksiązkę poleca także Polskie Stowarzyszenie Mieszkalnictwa i Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw, podkreślając, że znajomość przedstawionych  w przystępnej formie przepisów, piśmiennictwa i orzecznictwa w tej ważnej dziedzinie stosunków społecznych może się przyczynić do zwiększenia ochrony prawnej obywateli w tej dziedzinie.


Krystyna Krzekotowska

WŁASNOŚĆ
BUDYNKÓW

I LOKALI

ISBN 978-83-63223-44-1

format B5 (170 x 240 mm)

objętość 270 stron

Opracowanie zawiera omówienie przepisów dotyczących nabywania i ustanawiania odrębnej własności lokali, ochrony własności i zarządzania nieruchomością wspólną we wspólnotach mieszkaniowych, a nadto przedstawia status prawny małżonków i innych domowników w odniesieniu do zajmowanego lokalu, z uwzględnieniem aktualnej linii orzecznictwa Sądu Najwyższego i innych sądów.


Książka adresowana jest przede wszystkim do notariuszy, adwokatów, radców prawnych, sędziów, negocjatorów, a także do rzeczoznawców majątkowych, zarządców i pośredników w obrocie nieruchomościami, właścicieli nieruchomości i spółdzielców mieszkaniowych. jak również innych osób, które są lub mogą być uwikłane w sporne sprawy w tej dziedzinie.

Krystyna Krzekotowska - doktor prawa. Dyrektor Międzynarodowego Instytutu Prawa i Mieszkalnictwa. Autorka licznych książek i innych publikacji z prawa mieszkaniowego i spółdzielczego. Wykładowca prawa mieszkaniowego i europejski ekspert w tej dziedzinie. Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Przewodnicząca Rady Naukowej Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii.

Zamówienia:

e-mail: e.mitek@op.pl

tel. +48 535 509 317

Przy zamówieniach powyżej 5 egzemplarzy wydawnictwo oferuje korzystne rabaty!

Zapraszamy do zakupów!