Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Liberałowie i Demokraci + tygodnik
Data dodania: 2013-03-20 13:33:17

Kierujemy do Państwa pierwsze wydanie internetowego tygodnika „Liberałowie i Demokraci”. Nazwą gazety chcieliśmy podkreślić dwie rzeczy. Po pierwsze, że jesteśmy liberałami i demokratami – z tradycji, praktyki działania, formułowania odpowiedzi na wyzwania przed jakimi stoi Polska. Po drugie, że chcemy, by wartości liberalne i demokratyczne były wyraźniej obecne w publicznej debacie. Że zależy nam, by ludzie wyznający te wartości wywierali zdecydowanie większy niż teraz wpływ na bieg spraw społecznych, gospodarczych i państwowych.

Kierujemy do Państwa pierwsze wydanie internetowego tygodnika „Liberałowie i Demokraci". Nazwą gazety chcieliśmy podkreślić dwie rzeczy.


Po pierwsze, że jesteśmy liberałami i demokratami - z tradycji, praktyki działania, formułowania odpowiedzi na wyzwania przed jakimi stoi Polska.

Po drugie, że chcemy, by wartości liberalne i demokratyczne były wyraźniej obecne w publicznej debacie. Że zależy nam, by ludzie wyznający te wartości wywierali zdecydowanie większy niż teraz wpływ na bieg spraw społecznych, gospodarczych i państwowych.

Będziemy relacjonować to wszystko, co dzieje się w środowiskach liberalno-demokratycznych, przywoływać teksty autorów bliskich nam ideowo, przypominać wciąż aktualne przemyślenia klasyków liberalizmu. Nie będziemy też uciekać od polemik z wypowiedziami, postawami lub decyzjami sprzecznymi z wartościami, które na naszych łamach chcemy promować. Zaczynamy w momencie, gdy w sferze gospodarczej i społecznej a także w takich obszarach jak polityka państwa wobec mniejszości czy praktyka funkcjonowania najważniejszych partii politycznych, wartości liberalne i demokratyczne są raczej w odwrocie niż w ofensywie. Chcemy to zmienić.

Wszystkie redakcje, do których przesyłamy nasz tygodnik „Liberałowie i Demokraci" (a także te, do których przez przeoczenie on jeszcze nie trafił), informujemy o naszej zgodzie na bezpłatne przedruki - o ile tylko podane zostanie źródło.

Nie aspirujemy do stworzenia w pełni profesjonalnego pisma na kształt tych, w których zainwestowanie sporych pieniędzy idzie w parze z zatrudnianiem licznej grupy zawodowych dziennikarzy i autorów. My tworzymy nasz tygodnik w gronie kilku osób, dla których jest to forma czysto społecznej aktywności. Prosimy zatem o wyrozumiałość i trochę ulgowej taryfy.

Naszych Czytelników zachęcamy do współpracy. Piszcie do nas. Reagujcie na nasze teksty lub na to, co się dzieje wokół Was. Nasze łamy będą otwarte na ciekawe teksty i ważne głosy. Sprawmy razem, by w Polsce było więcej wolności, by szanowane były prawa każdego człowieka i by nasza Rzeczpospolita była bardziej demokratyczna, obywatelska i otwarta.

Pierwsze wydanie tygodnika "Liberałowie i Demokraci" dostępne jest w załączeniu oraz pod adresem: http://tiny.cc/ax9mtw

Redakcja
redakcja@liberalowieidemokraci.pl