Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


4 czerwca 2013 r. RAZEM
Data dodania: 2013-06-05 18:51:33

Szanowni Państwo! W imieniu naszych przyjaciół z Partii Demokratycznej przypominam i serdecznie zapraszam na wspólne świętowanie 4 czerwca o godz.20 w Forcie Sokolnickim w Warszawie. Poniżej załączam list przewodniczącego Partii Demokratycznej. Pozdrawiam, Sławomir Potapowicz Przewodniczący Regionu Mazowieckiego SD
Szanowni Państwo!
W imieniu naszych przyjaciół z Partii Demokratycznej przypominam i serdecznie zapraszam na wspólne świętowanie 4 czerwca o godz.20 w Forcie Sokolnickim w Warszawie. Poniżej załączam list przewodniczącego Partii Demokratycznej.
Pozdrawiam,
Sławomir Potapowicz
Przewodniczący Regionu Mazowieckiego SD

Drodzy Przyjaciele!
4 Czerwca to jedna z najpiękniejszych dat polskiego kalendarza.
Są dwie takie wyjątkowe daty w roku. Polskie daty. Dobre, radosne, słoneczne. Łączące. Daty związane z wydarzeniami i decyzjami napełniającymi nas dumą. Dającymi poczucie dobrze wykorzystanych ówczesnych szans. Jesteśmy beneficjentami właściwych decyzji, które wówczas podejmowaliśmy. Jako Naród i jako jego polityczne elity. Wspólnie, a nie
rozdzielnie. To wyjątkowa sprawa.
31 Sierpnia. Święto sukcesu. Wspólnego, narodowego, obywatelskiego sukcesu. 1980 rok. Nadzieja na zmianę. Podważenie hegemonii jednego czynnika polityki. Postawienie godności ludzkiej jako celu wspólnego. Mimo innych różnic. Wtedy wszystko się naprawdę zaczęło. W wielkim społecznym wymiarze.
4 czerwca 1989 rok. Święto demokracji. Roztropnie i z poświęceniem utworzona przestrzeń dla zasadniczej, dobrej dla Polek i Polaków zmiany została wypełniona mądrą decyzją wyborców. Wtedy to się stało.
Spotkajmy się więc tego dnia przyjaźni wobec siebie. Z pamięcią tego, co nas z pewnością łączy. Z wyrozumiałością i dyskrecją wobec tego w czym się różnimy.
W tym roku kończymy ten dzień piknikiem, przy dobrej muzyce i szklanicy piwa w żoliborskim parku im. Stefana Żeromskiego. To miejsce magiczne.
Żoliborz, Żeromski, kamień Jacka Kuronia, naprzeciw, na Mickiewicza okno jego mieszkania.
Wiem, że wcześniej, na Placu Konstytucji, przed Niespodzianką, jak co roku od dwóch tuzinów
lat spotykają się ludzie Mazowsza, dla których pamięć wielkiego wysiłku Komitetu Obywatelskiego jest przeżyciem niezapominanie pięknym. Wieczorem, o 20-tej czekamy na wszystkich w Forcie Sokolnickiego (ulice: Mickiewicza, Krasińskiego, Forteczna). Na wszystkich, dla których rozmowa jest drogą życia i decyzji. Na wszystkich, dla których demokracja jest spotykaniem się w różnicach i nieustającym wysiłkiem łączenia tego, co da się połączyć.
Tego dnia, tego wieczora w Forcie Sokolnickiego, za kamieniem Kuronia, w parku Żeromskiego, na Żoliborzu chcemy być ze sobą. To bardzo wiele.
Pozdrawiam i liczę na Waszą obecność.
Andrzej Celiński
Przewodniczący Partii Demokratycznej