Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Debata Obywatelska na Uniwersyteczie Warszawskim - 21.07. 2015 r.
Data dodania: 2015-07-22 00:05:30

Przedstawiciele Stowarzyszenia Obywatelskich Inicjatyw oraz Ruchu Społecznego Obywatele do Sejmu uczestniczyli na zaproszenie CivilHubu - międzynarodowego open-sourcowego portalu inicjatyw społecznych obywateli - w debacie obywatellskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

 

DEBATA DOTYCZACA INSTRUMENTÓW umożliwiających proponowanie przez każdego obywatela zmian - w wymiarze lokalnym, jak i globalnym, stworzonych przez CivilHub.
Jest on formą komunikacji mieszkańców z przedstawicielami władz samorządowych oraz organizacji pozarządowych.
Podczas spotkaniazaprezentowane zostały formy, w jakich obywatele mogą wspólnie wpływać na kształtowanie otoczenia.

Przypomniano też genezę CivilHub.
Podczas dyskusji poruszono szereg problemów, które dzięki tej formie komunikacji można będzie rozwiazać, także w zakresie stanowienia prawa i obywatelskich inicjatyw ustawodawczych.
Przybyli licznie na to spotkanie przedstawiciele Ruchu Społecznego OBYWATELE DO SEJMU z liderem Wojciechem Papisem na czele, podkreślili, że platforma ta może i powinna wspierać także obywatelskie komitety wyborcze, które znajdują sie w pozycji strony nieporównywalnie słabszej w stosunku do wyposażonych w środki finansowe partii politycznych (a przecież są to środki z podotków wszystkich obywateli).

Pozwoliłoby to choć w części przywrócic konstytucyjną zasadę równego traktowania obywateli, którzy, jak wykazał kazus Kukiza chcą partycymacji w sprawowaniu władzy.
Postulaty zgłoszone w debacie - jak zapowiedzieli organizatorzy - będą umieszczone na platformi
Wiecej informacji o tym interesującynm wydarzeniu na
https://www.facebook.com/events/1593928290881158/