Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Warsztaty artystyczne dla Seniorów i Juniorów - znakomita Inicjatywa Dzielnicy Warszawa-Bielany i BOK
Data dodania: 2016-07-06 16:39:31

Warsztaty „Drzewo Życia” w BOK przy ul. Goldoniego 1 - to świetna inicjatywa Dzielnicy Warszawa Bielany, która jest znakomicie realizowana przez Joannę Grabowiecką, reżyserkę, krytyka sztuki, animatorkę kultury, Sebastiana Świerszcza, aktora, animatora kultury oraz Annę Salę, psycholog, arteterapeutkę i animatorkę kultury (Pracownia Arteterapii „Perspektywy”). Stwarza to mozliwość integracji a także wzmocnienia twórczego potencjału uczestników, m.in. w dziedzinie teatru, filmu i plastyki. Zróżnicowane środowiskowo i pokoleniowo grupy nawiązały współpracę, wymieniając się wiedzą i doświadczeniami.

Warsztaty „Drzewo Życia" w BOK przy ul. Goldoniego 1 - to świetna inicjatywa Dzielnicy Warszawa Bielany, która jest znakomicie realizowana przez Joannę Grabowiecką, reżyserkę, krytyka sztuki, animatorkę kultury, Sebastiana Świerszcza, aktora, animatora kultury oraz Annę Salę, psycholog, arteterapeutkę i animatorkę kultury (Pracownia Arteterapii „Perspektywy").

Stwarza to mozliwość integracji a także wzmocnienia twórczego potencjału uczestników, m.in. w dziedzinie teatru, filmu i plastyki.
Zróżnicowane środowiskowo i pokoleniowo grupy nawiązały współpracę, wymieniając się wiedzą i doświadczeniami.

Jak podaja organizatorzy warsztaty oparte na ćwiczeniach wywiedzionych:
a) z praktyki aktorsko-reżyserskiej, tj. związanych z materią sceniczną, z pracą nad rolą, analizą tekstu, autoprezentacją, budowaniem odwagi scenicznej, radzeniem sobie z tremą,
b) z praktyki arteterapeutycznej, tj. związanych z relaksacją, z rozwojem samoświadomości, z terapii poprzez sztukę, mają za zadanie wzmocnić w uczestnikach poczucie własnej wartości, sprzyjać nabyciu umiejętności pracy w grupie, konstruktywnego dialogu oraz asertywności.

Drzewo Życia

„Drzewo Życia ma powiązania z trzema strefami: niebem, ziemią i podziemiem. Symbolizuje oś świata. Korzenie tkwią w podziemiach, pień znajduje się na ziemi a korona sięga nieba, dotykając go gałęziami i w ten sposób podpierając (...) To piękny obraz , obraz osi łączącej wszystkie trzy strefy. Jednocześnie jest to symbol życia które czerpie z tych stref." (Heide Göttner - Abendroth).

Symbolem Bielan jest Las Bielański. To niezwykłe miejsce zainspirowało autorów projektu do opracowania programu warsztatów inspirowanych Drzewem Życia.