Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Inauguracja roku akademickiego w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego - 15.10.2015 r.
Data dodania: 2016-10-15 22:39:48

Inauguracja Studiów Podyplomowych na Uczelni Łazarskiego - 15.10. 2016 r. Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego dr Małgorzata Gałązka-Sobotka witając zebranych, słuchaczy i wykładowców oraz Prezydenta Uczelni Łazarskiego Juliusza Madeja, przedstawiła poszczególne kierunki Studiów Podyplomowych i ich kierowników. Wymieniła m.in. najdłużej i z dużym sukcesem funkcjonujacą Akademię Rynku Nieruchomości (Zarzadzanie, Pośrednictwo i Wycena Nieruchomości pod kierunkiem dr Krystyny Krzekotowskiej).

Inauguracja Studiów Podyplomowych na Uczelni Łazarskiego - 15.10. 2016 r.

Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego dr Małgorzata Gałązka-Sobotka witając zebranych, słuchaczy i wykładowców oraz Prezydenta Uczelni Łazarskiego Juliusza Madeja, przedstawiła poszczególne kierunki Studiów Podyplomowych i ich kierowników.

Wymieniła m.in. najdłużej i z dużym sukcesem funkcjonujacą Akademię Rynku Nieruchomości (Zarzadzanie, Pośrednictwo i Wycena Nieruchomości pod kierunkiem dr Krystyny Krzekotowskiej). .

Następnie Pani Dyrektor zwróciła uwagę na to, co wyróżnia Uczelnię Łazarskiego i powoduje, że Uczelnia ta utrzymuje się od lat w czołówce najważniejszych rankingów szkół wyższych.
Jesteśmy najlepszą polską uczelnią w międzynarodowym rankinguU-Multirank przygotowywanym na zlecenie Komisji Europejskiej. Ponadto znajdujemy się prestiżowym gronie 8% najwyżej ocenionych uczelni z całego świata.

Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego od wielu lat szczyci się I miejscem wśród wydziałów prawa uczelni niepublicznych w rankingach "Dziennika Gazety Prawnej" i "Rzeczpospolitej".

Także Wydział Ekonomii plasuje się na I miejscu ratingu magazynu Brief mierzącego przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy.

Mamy szczególnie dobry okres w życiu naukowym Uczelni - dodała.

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 16 marca 2016 roku Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego otrzymał zgodę na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku lekarskim

Z kolei Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów decyzją z dnia 27 czerwca br. przyznała Uczelni Łazarskiego uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo. Tym samym formalnie trafiła do elitarnego grona 13 uczelni posiadających takie uprawnienia.

Od roku akademickiego 2016/2017 Uczelnia Łazarskiego uruchamia Seminarium Doktoranckie Nauk Prawnych, na które zapraszamy uczestników studiów
podyplomowych.

.Istotne jest to, że profil kształcenia na Studiach Podyplomowych dostosowany jest do wymagań współczesnego świata i potrzeb rynku pracy.


Tu wzmacniamy się wzajemnie aby tworzyć programy konkurencyjne na rynku pracy, zaznaczyła dr Małgorzata Gałązka-Sobotka..
Jest to miejsce kształcenia ekspertów i środowisko, w którym zaciera sie różnica miedzy wykładowcami i słuchaczami, dzięki partnerskiej relacji.

Przyciągamy ludzi ambitnych i cieszymy się z trudnych pytań, gdyż to Państwo inwestujecie czas i pieniądze, a więc jesteście i powinniście być dla nas probierzem i wzorem do określenia czego oczekujecie od studiów podylomowych..

Dzięki wsłuchiwaniu się w Wasz głos i potrzeby wiemy, że kapitał wiedzy musi być połączony z kapitałem umiejętności społecznych.
Będziemy Was nadal zachęcać do podejmowania ambitnych decyzji na ścieżce kariery zawodowej.

Nie stawiamy żadnych barier wiekowych, zgodnie z zasadą kształcenia się przez całe życie.
Tylko to gwarantuje rozwój społeczno-gospodarczy. Chcemy wspólnie z Wami być kreatorem zmian i
innowacyjności.
Stajecie się częścią społeczności akademickiej.

Będziemy wiele wymagać w dobrze pojętym Waszym interesie.
Będziemy prosić o wypełnianie ankiet i o Waszą ocenę, która pomaga nam w udoskonaleniu programów.
Nasz wszystkich interesuje to, aby program był najlepszy.
Przed nami bardzo dobry rok nowych relacji, przyjaźni, dobrych zdarzeń i dobrej nauki.
Życzę Państwu sukcesów w realizacji Waszych ambitnych planów.

Następnie prof. Andrzej Blikle wygłosił fascynujący wykład, na temat:
„Turkusowa firma XXI wieku".

Jest to firma, w której praca wykonywana jest w warunkach wolności i
szczęścia, gdyż wtedy ludzie lepiej pracują, firma przynosi więcej zysku, także dzięki temu, że w tych. firmach doceniana jest rola człowieka i budowanie kapitału ludzkiego, aby nie marnować talentu i kreatywności ludzi.