Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Fundacja Habitat for Humanity Poland zaprasza
Data dodania: 2016-12-30 15:29:47

Fundacja Habitat for Humanity Poland zaprasza na konferencję pt. „Społeczna Agencja Najmu – szansa na rozwój najmu społecznego w Polsce”. Konferencja odbędzie się 26 stycznia 2017 roku w Ministerstwie Rozwoju w Sali pod Kopułą (Pl. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa).

Fundacja Habitat for Humanity Poland zaprosza na konferencję pt. „Społeczna Agencja Najmu - szansa na rozwój najmu społecznego w Polsce". Konferencja odbędzie się 26 stycznia 2017 roku w Ministerstwie Rozwoju w Sali pod Kopułą (Pl. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa).

Celem konferencji jest przedstawienie wyników projektu „Społeczna Agencja Najmu jako instrument polityki mieszkaniowej w Polsce". Konferencja jest adresowana do przedstawicielek i przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, parlamentarzystek i parlamentarzystów RP, organizacji pozarządowych oraz środowiska eksperckiego.

Uczestnicy konferencji zapoznają się z koncepcją Społecznej Agencji Najmu - innowacyjnego rozwiązania zwiększającego szansę na rozwój najmu społecznego w Polsce. Społeczna Agencja Najmu to instytucja, która pośredniczy pomiędzy właścicielami mieszkań prywatnych i publicznych, a osobami niezamożnymi, których nie stać na zakup lub wynajęcie mieszkania na wolnym rynku.

Ramowy program konferencji:

10:00-10.30 - Rejestracja uczestników

10.30-12.30 - Sesja I: Podsumowanie części badawczej projektu „Społeczna Agencja Najmu jako instrument polityki mieszkaniowej w Polsce". Zespół projektu przedstawi najważniejsze wnioski i rekomendacje płynące z badań nad tworzeniem Społecznych Agencji Najmu w warunkach polskich.

12.30-13.00 - Przerwa kawowa

13.00-14.30 - Sesja II: Wdrożenie Społecznych Agencji Najmu: perspektywa rządowa, samorządowa i pozarządowa. Na temat możliwości i barier związanych
z wdrożeniem Społecznych Agencji Najmu oraz możliwych źródeł wsparcia wypowiedzą się przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, samorządów i organizacji pozarządowych z miast partnerskich projektu.

14.30-15.30 - obiad

Zgłoszeń uczestnictwa prosimy dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie www.habitat.pl do dnia 13.01.2017 r..

Udział w konferencji jest bezpłatny.