Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Zjazd Stypendystów DAAD
Data dodania: 2017-06-10 01:03:38

Ogólnopolski zjazd byłych stypendystów DAAD, w dniach 9-11 czerwca 2017 roku w Warszawie odbywa się pod hasłem Znajomi nieznajomi - Polska i Niemcy razem w Europie Spotkanie to jest okazją do odnowienia starych znajomości i nawiązania nowych kontaktów zawodowych. Zainteresowanie zjazdem jest sygnałem, iż kontakt z DAAD jest dla ważny. Tym razem reakcja na zapowiedź zjazdu przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Chęć uczestnictwa w imprezie zadeklarowało prawie 800 osób. Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) to Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej) zajmująca się międzynarodową wymianą studencką praktykowaną przez niemieckie uczelnie. Instytucja ta jest głównie finansowana ze środków publicznych Republiki Federalnej Niemiec.

Ogólnopolski zjazd byłych stypendystów DAAD, w dniach 9-11 czerwca 2017 roku w Warszawie odbywa się pod hasłem Znajomi nieznajomi - Polska i Niemcy razem w Europie

Spotkanie to jest okazją do odnowienia starych znajomości i nawiązania nowych kontaktów zawodowych.

Zainteresowanie zjazdem jest sygnałem, iż kontakt z DAAD jest dla ważny.
Tym razem reakcja na zapowiedź zjazdu przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Chęć uczestnictwa w imprezie zadeklarowało prawie 800 osób.

Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) to Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej) zajmująca się międzynarodową wymianą studencką praktykowaną przez niemieckie uczelnie.

Instytucja ta jest głównie finansowana ze środków publicznych Republiki Federalnej Niemiec.

DAAD została założona 1 stycznia 1925 roku w Bonn, zawiesiła działalność w 1945 roku, a wznowiła w 1950 roku. Jako wspólne przedsięwzięcie niemieckich uczelni DAAD promuje międzynarodową współpracę akademicką oraz działa jako ambasador niemieckiej edukacji, nauki i kultury. Nadrzędnym celem DAAD jest wspieranie współpracy pomiędzy niemieckimi a zagranicznymi uczelniami przede wszystkim poprzez wymianę studentów i naukowców. 15 przedstawicielstw i 55 centrów informacyjnych na całym świecie udziela informacji osobom pragnącym studiować lub realizować badania w Niemczech.

Ponad 200 programów stypendialnych DAAD jest skierowanych do studentów, absolwentów i naukowców wszystkich kierunków studiów z Niemiec i niemal całego świata. DAAD stara się promować niemieckie szkolnictwo wyższe oraz zachęcić najwybitniejszych studentów i naukowców do podjęcia studiów lub badań naukowych w Niemczech.

Pod koniec 2012 roku w DAAD uczestniczyło 236 uczelni. W 2012 roku wsparcie ze strony DAAD otrzymało ponad 75 tys. osób, z czego 45 tys. stanowili obcokrajowcy (w tym 1632 osoby z Polski).

Zjazd odbywa się na Uniwersytecie Warszawskim oraz w SGH.
Uczestników Zjazdu podejmował Ambasador Rolf Nikel.