Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Uczelnia Łazarskiego - Inauguracja Roku Akademickiego. Uczelnia przoduje w rankingach "zatrudnialności" Absolwentów
Data dodania: 2017-09-30 01:01:18

Pluralizm poglądów i międzyludzka solidarność to istotne cechy i wartości społeczności akademickiej, stwierdził Prezydent RP Andrzej Duda w liście, który na Inauguracji Roku Akademickiego na Uczelni Łazarskiego odczytała Pani Rektor Prof. Krystyna Iglicka-Okólska.

Pluralizm poglądów i międzyludzka solidarność to istotne cechy i wartości społeczności akademickiej, stwierdził Prezydent RP Andrzej Duda w liście, który na Inauguracji Roku Akademickiego na Uczelni Łazarskiego odczytała Pani Rektor Prof. Krystyna Iglicka-Okólska.

Te słowa w istocie oddają klimat leżący u podstaw sukcesów kadry, a przede wszystkim osób studiujących na tej Uczelni.
Ich "zatrudnialność" sięga bowiem prawie 100%. Odnoszą oni ewidentne sukcesy zawodowe na rynku pracy, osiągając często wyżyny, która Uczelnia nagradza mianem BRYLANTÓW ŁAZARSKIEGO.

Kilkadziesiąt tysięcy absolwentów i słuchaczy studiów Podyplomowych zasila rynek pracy, gdyż misja Uczelni - jak podkreśliła Pani Rektor jest troska o poziom kształcenia. Dzięki współpracy międzynarodowej jest to poziom odpowiadający światowym standardom jakościowym.

Uczelnia uzyskała najwyższą ocenę w wielu rankingach a także także ze strony Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Wysoki poziom naukowy osiągnięty został dzięki licznym publikacjom oraz współpracy międzynarodowej i międzyuczelnianej z udziałem firm i organizacji pozarządowych. Są to setki krajowych i międzynarodowych konferencji i sympozjów z najróżniejszych dziedzin prawa i ekonomii. Także publikacje pracowników naukowych i sama Uczelnia zajmuje wysoką pozycję rankingową, zajmując najwyższą pozycje w rankingu wykonanym na zlecenie Unii Europejskiej.

Przypomniane zostały zasługi i sukcesy, także na arenie międzynarodowej jakie odniosły pracownicy naukowi i studenci.
Wzorem jest Prof. Anna Konert , międzynarodowy Sędzia Arbitrażowy oraz dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego, Sobotka.

Wielkim sukcesem Uczelni są liczne doktoraty i habilitacje.oraz publikacje naukowe zajmujące wysokie pozycje rankingowe.

Pani Rektor nie pominęła też znaczących osiągnięć studentów, którzy już w czasie studiów zdobywają liczne krajowe i międzynarodowe nagrody..

Uczelnia szczyci się także tym, że jedna czwarta studiujących to cudzoziemcy, którzy potem stają się na zawsze przyjaciółmi Polski i Polaków.

Najnowszym sukcesem jest uruchomienie Wydziału Medycznego.