Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Hanna Kielich-Rainka Konsultant ds. Promocji Polski i Poloków Światowego Kongresu Polaków
Data dodania: 2017-11-21 00:30:54

Hanna Kielich-Rainka Konsultant ds. Promocji Polski i Poloków Światowego Kongresu Polaków Z wykształcenia mgr geografii, muzyk, muzealnik, manager kultury, z zamiłowania ponadto redaktor, wydawca. Właściciel jednoosobowej firmy NeoMedia. W latach 90. ub. wieku pracowała na etacie przez 5 lat w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Równolegle działała w firmie rodzinnej przy wydaniu dzieła Wielka Księga Miasta Poznania. W roku 1999 tym razem w Warszawie, podjęła się prawie samodzielnego opracowania i wydania Wielkiej Księgi Warszawy (otrzymała w 2001 roku dyplom honorowy od władz Miasta st. Warszawy za redakcję i wydanie angielskiej wersji The Great Book of Warsaw). W latach 2004-2009 pracowała na etacie w Muzeum Łazienki Królewskie, zajmując się jego promocją oraz obsługą medialną, jak również podejmując się różnych działań muzealnych. Od 2004 roku prowadzi swoją firmę NeoMedia, która publikuje wydawnictwa książkowe (gł. albumy o Warszawie i historii Polski; w 2008 roku wydana powieść emigracyjna pt: Dolar Aleksandra Miłowickiego) a także wydawnictwa multimedialne. NeoMedia zajmuje się także organizowaniem koncertów, konferencji i innych imprez. H. Kielich-Rainka od kilku lat żywo interesuje się tematyką Polonii. Podejmowała szereg inicjatyw kulturalnych pracując w Łazienkach Królewskich w Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. I.J. Paderewskiego – zainicjowała wystawę z retrospektywą twórczości Tadeusza Łapińskiego, zorganizowała 3 koncerty z piosenkami Hanki Ordonówny; zaaranżowała miejsce na siedzibę w tymże Muzeum dla Światowej Rady Badań nad Polonią. Od 21.04.2012 jest członkiem Zarządu tej organizacji. Jest honorowym gościem każdej Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii. Ponadto aktywnym członkiem założycielem (sekretarz Zarządu) Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im. I.J. Paderewskiego, pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowej Konferencji poświęconej I.J. Paderewskiemu w Hotelu Le Meridien Bristol w dniach 20-21.07. 2011. na okoliczność 70. rocznicy śmierci Mistrza i objęcia przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W konferencji uczestniczyło ponad 30 referentów, w tym ludzie polityki, kultury i nauki, biznesu, z Polski, i z zagranicy, m.in. z USA: z Chicago, Los Angeles; ze Szwajcarii: z Bazylei, Genewy; z Ukrainy: z Charkowa i Żytomierza. Od czerwca 2011 roku H. Kielich-Rainka rozpoczęła wydawanie periodyku „Fenomen POLSKA”. Jest to magazyn popularyzacji nadzwyczajnych osiągnięć Polaków i Polonii wyróżniających się czymś szczególnym na tle innych wydarzeń w Europie czy świecie. Od błyskotliwych zwycięstw polskiego oręża, do przypominania ich wybitnych osiągnięć w nauce, technice, kulturze i gospodarce, tudzież uroków polskiej przyrody i zabytków naszego kraju.

Hanna Kielich-Rainka
Konsultant ds. Promocji Polski i Poloków Światowego Kongresu Polaków

Z wykształcenia mgr geografii, muzyk, muzealnik, manager kultury, z zamiłowania ponadto redaktor, wydawca. Właściciel jednoosobowej firmy NeoMedia.
W latach 90. ub. wieku pracowała na etacie przez 5 lat w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Równolegle działała w firmie rodzinnej przy wydaniu dzieła Wielka Księga Miasta Poznania.
W roku 1999 tym razem w Warszawie, podjęła się prawie samodzielnego opracowania i wydania Wielkiej Księgi Warszawy (otrzymała w 2001 roku dyplom honorowy od władz Miasta st. Warszawy za redakcję i wydanie angielskiej wersji The Great Book of Warsaw).

W latach 2004-2009 pracowała na etacie w Muzeum Łazienki Królewskie, zajmując się jego promocją oraz obsługą medialną, jak również podejmując się różnych działań muzealnych.
Od 2004 roku prowadzi swoją firmę NeoMedia, która publikuje wydawnictwa książkowe (gł. albumy o Warszawie i historii Polski; w 2008 roku wydana powieść emigracyjna pt: Dolar Aleksandra Miłowickiego) a także wydawnictwa multimedialne. NeoMedia zajmuje się także organizowaniem koncertów, konferencji i innych imprez.
H. Kielich-Rainka od kilku lat żywo interesuje się tematyką Polonii. Podejmowała szereg inicjatyw kulturalnych pracując w Łazienkach Królewskich w Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. I.J. Paderewskiego - zainicjowała wystawę z retrospektywą twórczości Tadeusza Łapińskiego, zorganizowała 3 koncerty z piosenkami Hanki Ordonówny; zaaranżowała miejsce na siedzibę w tymże Muzeum dla Światowej Rady Badań nad Polonią. Od 21.04.2012 jest członkiem Zarządu tej organizacji. Jest honorowym gościem każdej Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii. Ponadto aktywnym członkiem założycielem (sekretarz Zarządu) Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im. I.J. Paderewskiego, pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowej Konferencji poświęconej I.J. Paderewskiemu w Hotelu Le Meridien Bristol w dniach 20-21.07. 2011. na okoliczność 70. rocznicy śmierci Mistrza i objęcia przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W konferencji uczestniczyło ponad 30 referentów, w tym ludzie polityki, kultury i nauki, biznesu, z Polski, i z zagranicy, m.in. z USA: z Chicago, Los Angeles; ze Szwajcarii: z Bazylei, Genewy; z Ukrainy: z Charkowa i Żytomierza. Od czerwca 2011 roku H. Kielich-Rainka rozpoczęła wydawanie periodyku „Fenomen POLSKA". Jest to magazyn popularyzacji nadzwyczajnych osiągnięć Polaków i Polonii wyróżniających się czymś szczególnym na tle innych wydarzeń w Europie czy świecie. Od błyskotliwych zwycięstw polskiego oręża, do przypominania ich wybitnych osiągnięć w nauce, technice, kulturze i gospodarce, tudzież uroków polskiej przyrody i zabytków naszego kraju.