Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Światowy Kongres Polaków na XX-leciu Uczelni Łazarskiego
Data dodania: 2017-12-09 12:40:27

Zarząd Światowego Kongresu Polaków na obchodach 20-lecia Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego - 20 lat sukcesów! W dniach od 7-8 grudnia 2017 r. Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, lider w rankingu wydziałów prawa uczelni niepublicznych, obchodzi ł 20-lecie istnienia. Z tej okazji odbyły się m.in. konferencje z udziałem wybitnych ekspertów prawniczych, dni otwarte, wykłady gościnne, spotkania i prezentacje raportów dotyczących systemu prawa i kształcenia prawniczego w Polsce. Cieszymy się, że Zarząd oraz liczni Konsultanci ds. Prawnych Światowego Kongresu Polaków (z których wielu wywodzi się z grona uczonych tej wybitnej Uczelni) mogli uczestniczyć w tych jakże wspaniałych wydarzeniach. Była to okazja do konstruktywnych merytorycznych rozmów z wybitnymi przedstawicielami praktyki i nauk prawnych z Wydziałów Prawa z całej Polski oraz z zagranicy.

Zarząd Światowego Kongresu Polaków na obchodach 20-lecia Wydziału Prawa Uczelni Łazarskiego - 20 lat sukcesów!

W dniach od 7-8 grudnia 2017 r. Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, lider w rankingu wydziałów prawa uczelni niepublicznych, obchodzi ł 20-lecie istnienia. Z tej okazji odbyły się m.in. konferencje z udziałem wybitnych ekspertów prawniczych, dni otwarte, wykłady gościnne, spotkania i prezentacje raportów dotyczących systemu prawa i kształcenia prawniczego w Polsce.
Cieszymy się, że Zarząd oraz liczni Konsultanci ds. Prawnych Światowego Kongresu Polaków (z których wielu wywodzi się z grona uczonych tej wybitnej Uczelni) mogli uczestniczyć w tych jakże wspaniałych wydarzeniach.
Była to okazja do konstruktywnych merytorycznych rozmów z wybitnymi przedstawicielami praktyki i nauk prawnych z Wydziałów Prawa z całej Polski oraz z zagranicy.
Prezes Światowego Kongresu Polaków mec. Stefan Hambura oraz wiceprezes dr Krystyna Krzekotowska gratulując sukcesów jednocześnie jeszcze raz podziękowali Panu Dziekanowi dr Mieczysławowi Błońskiemu za naukowy patronat Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego nad I Światowym Kongresem Polaków, który pierwszy raz od 1929 r. obradował na Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 3.12.2017 r.
Mamy wielki dług wdzięczności wobec społeczności akademickiej Uczelni Łazarskiego, z której wywodzą się nie tylko założyciele Światowego Kongresu Polaków ale także panel iści i moderatorzy Kongresu (w tym trzy kierowniczki Studiów Podyplomowych Uczelni Łazarskiego dr Krystyna Krzekotowska, dr Katarzyna Juszczyńska oraz Magdalena Malinowska-Wójcicka).
Stanowią dobry zaczyn do kontynuacji prac nad Strategią dla Polski ponad podziałami (tematem Kongresu) oraz wdrażania do praktyki nowoczesnego umiędzynarodowionego kształcenia prawników w dziedzinie prawa, socjologii, ekonomii, psychologii a przede wszystkim etyki.
Debaty na wydarzeniach z okazji Jubileuszu XX-lecia Wydziału Prawa i Administracji pokazały, że Uczelnia Łazarskiego przoduje w tej dziedzinie.