Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


List otwarty Światowego Kongresu Polaków
Data dodania: 2019-09-03 22:54:50

Światowy Kongres Polaków Szanowni Państwu, mając na uwadze misję Światowego Kongresu Polaków w dziedzinie edukacji i uwrażliwienia Polaków na pomoc potrzebującym a w szczególności osobom niepełnosprawnym zwracamy się z uprzejmą prośbą o udział w uroczystym koncercie „Artyści dla Niepełnosprawnych”, który odbędzie się w dniu 12 września 2019 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie. Niniejszy koncert z udziałem charytatywnie występujących artystów tej miary co Urszula Dudziak, czy Stanisław Sojka oraz twórców polskich zamieszkałych za granicą, zasługuje na zainteresowanie i pomoc, gdyż jego celem jest wsparcie dla osób niepełnosprawnych, którzy borykają się z wielkimi, codziennymi trudami.

Światowy Kongres Polaków

Warszawa, 23.08.2019 r.
Szanowni Państwu,
mając na uwadze misję Światowego Kongresu Polaków w dziedzinie edukacji i uwrażliwienia Polaków na pomoc potrzebującym a w szczególności osobom niepełnosprawnym zwracamy się z uprzejmą prośbą o udział w uroczystym koncercie „Artyści dla Niepełnosprawnych", który odbędzie się w dniu 12 września 2019 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie.
Niniejszy koncert z udziałem charytatywnie występujących artystów tej miary co Urszula Dudziak, czy Stanisław Sojka oraz twórców polskich zamieszkałych za granicą, zasługuje na zainteresowanie i pomoc, gdyż jego celem jest wsparcie dla osób niepełnosprawnych, którzy borykają się z wielkimi, codziennymi trudami.

Jako Światowy Kongres Polaków współorganizujemy ten jakże ważny w swoim przesłaniu koncert wspólnie z organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym Fundacją Emanio Arcus, Fundacją Pomocna Dłoń, Fundacją Nowa Wieś, Fundacją Polonia Union i Fundacją Pomóż Innym (Ewa Krawczyk - koordynator).
Dochód z tego koncertu, a także z przyszłych koncertów z udziałem Polonii Świata jest przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym, w tym na dokończenie odbudowy domu Mieszkalno Rehabilitacyjnego w Warszawie ul. Odrębna 10, domu niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Pomocna Dłoń. Dom ten został zbudowany 25 lat temu ze środków rodziców niepełnosprawnych dzieci, lecz uległ zniszczeniu przez pożar w grudniu 2018 r.

Bylibyśmy zaszczyceni i wdzięczni, gdyby Państwo zechcieli wziąć udział w tym koncercie (link https://polskieradio.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/261625/ref/b24_polskieradio/lang)
lub wsparli składkę internetową (link do składki - https://pomagam.pl/2kfh5nqy)

dr Krystyna Krzekotowska
Wykładowca Polskiego i Międzynarodowego Prawa
Wiceprezes Światowego Kongresu Polaków
Założyciel Fundacji Pomocna Dłoń
www.dpspomocnadlon.pl
Zał. Pismo Podsekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Światowy Kongres Polaków, 01-682 Warszawa, ul. Gombrowicza 17, kom.603996408,KRS 0000690041 www.swiatowykongrespolakow.pl Swiatowy.Kongres.Polakow@gmail.com konto PKO Bank Polski 65 1020 1013 0000 0102 0366 1303