Menu nawigacyjne
strona glwna
kim jestem
program wyborczy
aktualnosci
galeria
o mnie w mediach
dla prasy
ksiega gosci
kontakt

Banery

Światowy Kongres Polaków

Łazarski

Banery bottom


Proszę o Twój Głos
Data dodania: 2024-04-05 08:41:19

Jako niezależne, bezpartyjne kandydatki jesteśmy każdego dnia z Wami Drodzy Państwo na ulicach Warszawy. Słuchamy Was i osobiście prosimy o głos. KW Konfederacja Bezpartyjni Samorządowcy Lista nr 2 Krystyna Krzekotowska Z #Okręguwyborczego #PragaPółnoc #Targówek Elżbieta Tyska Z #OkręgWyborczy #Wilanów #Ursynów #Włochy Agnieszka Kowalska Z #OkręgWyborczyŚródmieście Program wyborczy 1. Przyjazne mieszkańcom zarządzanie miastem (nieruchomościami i zielenią) dzięki współpracy z dobrze przygotowanymi i wrażliwymi społecznie kadrami, które od 20 lat kształci m.in. Uczelnia Łazarskiego pod moim kierunkiem jako kierownika Studiów Podyplomowych Zarzadzania, Pośrednictwa i Wyceny Nieruchomości. Zadbanie o lepszą politykę mieszkaniową, ułatwiającą, a nie przeszkadzająca w rozwoju budownictwa, chroniącą przed nadużyciami władzy, rujnującymi przedsiębiorców podwyżkami czynszu za lokale użytkowe, które potem stają się pustostanami. Doprowadzenie do realizacji wyroków sądowych zobowiązujących m.st. Warszawę do zwrotu nieruchomości dawnym właścicielom. 2. Zakazanie - w formie przepisów prawa miejscowego uchwalanego prze Radę Warszawy - eksmitowania osób z powodu biedy lub wypadków losowych. Wycofanie z sądów tego typu spraw wnoszonych przez Prezydenta miasta przeciwko mieszkańcom i skierowanie ich do mediacji oraz udzielenia pomocy. Zapobieganie bezdomności jest tańsze niż koszty działań na rzecz wychodzenia z bezdomności. Jestem inicjatorką wielu skutecznych interwencji w obronie słabszych mieszkańców przed nadużyciami władzy, w tym obrony przed utratą dachu nad głową kilku tysięcy rodzin hutniczych, przy współpracy z organizacjami (Stowarzyszenie Obrony Mieszkańców Hutniczych Osiedli).

Jako niezależne, bezpartyjne kandydatki jesteśmy każdego dnia z Wami Drodzy Państwo na ulicach Warszawy.
Słuchamy Was i osobiście prosimy o głos.
Krystyna Krzekotowska
Z #Okręguwyborczego #PragaPółnoc #Targówek
Elżbieta Tyska
Z #OkręgWyborczy #Wilanów #Ursynów #Włochy
Agnieszka Kowalska
Z #OkręgWyborczyŚródmieście
Program wyborczy
1. Przyjazne mieszkańcom zarządzanie miastem (nieruchomościami i zielenią) dzięki współpracy z dobrze przygotowanymi i wrażliwymi społecznie kadrami, które od 20 lat kształci m.in. Uczelnia Łazarskiego pod moim kierunkiem jako kierownika Studiów Podyplomowych Zarzadzania, Pośrednictwa i Wyceny Nieruchomości. Zadbanie o lepszą politykę mieszkaniową, ułatwiającą, a nie przeszkadzająca w rozwoju budownictwa, chroniącą przed nadużyciami władzy, rujnującymi przedsiębiorców podwyżkami czynszu za lokale użytkowe, które potem stają się pustostanami.
Doprowadzenie do realizacji wyroków sądowych zobowiązujących m.st. Warszawę do zwrotu nieruchomości dawnym właścicielom.
2. Zakazanie - w formie przepisów prawa miejscowego uchwalanego prze Radę Warszawy - eksmitowania osób z powodu biedy lub wypadków losowych. Wycofanie z sądów tego typu spraw wnoszonych przez Prezydenta miasta przeciwko mieszkańcom i skierowanie ich do mediacji oraz udzielenia pomocy. Zapobieganie bezdomności jest tańsze niż koszty działań na rzecz wychodzenia z bezdomności. Jestem inicjatorką wielu skutecznych interwencji w obronie słabszych mieszkańców przed nadużyciami władzy, w tym obrony przed utratą dachu nad głową kilku tysięcy rodzin hutniczych, przy współpracy z organizacjami (Stowarzyszenie Obrony Mieszkańców Hutniczych Osiedli).
3. Zapewnienie godnego zaspakajania potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych w tym potrzeb mieszkaniowych. Także w tym zakresie nie ograniczam się tylko do mówienia lecz stworzyłam wspólnie z rodzicami niepełno sprawnych dzieci pierwszy w Polsce Dom Mieszkalno -Rehabilitacyjny w Warszawie Wawrze ul. Odrębna 10., dzięki współpracy z Polonią i Polakami za granica, gdzie są lepsze wzorce i standardy ochrony praw obywateli.
4. Bezpłatna komunikacja miejska najlepszym remedium na korki i bezpłatne posiłki dla dzieci i młodzieży w szkołach. Edukacja wzbogacona o aktywne formy kształcenia z uwzględnieniem edukacji prawnej i zdrowotnej.
5. Rzeczywiste a nie pozorne konsultacje społeczne i współpraca z mieszkańcami oraz ich organizacjami, wspólnotami mieszkaniowymi o spółdzielniami. Reaktywowanie zlikwidowanej Komisji ds. Partycypacji Obywatelskiej (w której pracowałam społecznie nad poprawą sytuacji w tej dziedzinie). Projekty realizowane wspólnie z mieszkańcami są tańsze i lepsze. Polityka otwartych drzwi aby sekretariaty i barierki nie blokowały dostępu do Prezydenta Warszawy lub burmistrzów dzielnic.